dedektifestakibi

Aldatan Erkek Nasıl Yakalanır

Dedektiflik çoğalış yanlızca tv dizileri, filmler ve romanlardan bildiğimiz bir meslek değil. Bugünlerde gazetede ya da televizyonlarda karşımıza sık bir dedektifin karıştığı olaylar çıkabiliyor. 2000 yılından beri hizmete geçen spesiyal dedektiflik bürolarının sayısında güvenilir bir yükseliş var. En bir sürü araştırılan konu ise kesinlikle aldatma vakaları.
Konuyu uzmanından öğrenelim istedik ve 12 senelik spesiyal polis hafiyesi Kerem Kahraman ile mesleği ve yaşadıkları üzerine konuştuk.

estakibi3

Aldatan adam şöyle yakalanır!
Bize kendinizi tanıtır mısınız?

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Fakat zabıta olmayı yeğleme ettim ve 1976?de Güvenlik Teşkilatı?na katıldım. 1996?da iş süresini tamamlamış yani emekli olduktan bir yıl bir sonra Pozitif Dedektiflik isimli şirketimi kurdum. O günden bu yana bir sürü değişik olaylar üstünde çalışıyorum.

Dedektif kanıt toplar

Bir polis hafiyesi tam olarak ne yapar? Çözdüğünüz ilk mevzu neydi?

Dedektif kanıt toplar. İpuçlarını birleştirerek gerçeğin ortaya çıkmasına yardıma olur. Eniştemi yakalamam ilk işuanda. Ablam eşinden şüpheleniyordu. Araştırmamı istedi. Sonuçta 2. bir ev ve kadın olduğunu tespit ettim.

Kuşku içerisinde olanlar gidiyor
İnsanlar size ne süre geliyorlar?

Merak ve şüphe içlerini kemirmeye başladığında bize başvuruyorlar. Öncelikle bu cins konular yakın arkadaşlarla tartışılır. Büyük Ihtimalle ?Neden izleme etmiyoruz?? fikri gündeme gelir. Ardından arkadaş tavsiyesi, basın ya da web yoluyla, bizlere ulaşırlar.

Size gelen her işi alır mısınız?

Müşterinin haklı şüpheleri olduğuna inanmamız lazım. Huysuz takdirde işi almayız.

En bir sürü ne cins vakalarla karşılaşıyorsunuz?

1000 vakanın averaj 600?ü aldatmalar oluyor. Geride kalanı kayıplar, dolandırıcılık ve hırsızlıklar olarak dağılıyor. Evlilik öncesi tetkik isteyenler, çocukları ile ilgilenen bilim istek eden ebeveynler de var.

Kendinizi boşanmalara aracılık yapıyor buna benzer hissediyor musunuz?

Biz bu ofiste itinayla yuva yıkarız! Fakat yuvanın yuvalıktan çıkmış olması gerek. Eşlerden biri evinden, çocuklarından, eşinden vazgeçmişse o evliliğin sona ermesini yeğleme ederiz. Fakat erkeklerin ikilemde kaldıkları, yanılıp, şaşırdıktan zamanlar da olabiliyor. Biz bunu güzel anlamaya çalışıyoruz. Yanıldığının farkında olan erkeğin yuvasının kurtulması için elimizden geleni yaparız. Ek Olarak insanların hayatlarına üstüne birçok bir sürü bilim ediniyoruz. Bunları iyi olmayan niyetli insanlardan uzak tutmaya çalışırız.

İşinizin riskleri nelerdir?

Takiplerde kişiyi gözden kaçırmamak gerekiyor. Bunu sağlamaya çalışırken bir takım sakarlıklar, düşüp, kalkmalar sıkça başımıza gelebiliyor. En sık karşılaştığımız sorunlardan biri de trafik kazaları. İstanbul trafiğinde fark edilmemeye çalışırken kazalara karışabiliyoruz.

Takip sırasında hiç yakalandınız mı?

Yakalandığım oldu ama işi tatlıya bağladım. Izleme ettiğimizi sonuna kadar inkar ederiz. Ek Olarak yakalanma durumunda değerlendirmek için hazırlıklı bir hikayemiz kesinlikle vardır.

Kılık değiştiriyor musunuz?

Elbette. Kimi süre simitçi ya da tombalacı oluyorum. Kimi süre bastonlu ihtiyar bir amca ya da orta yaşta bir zampara olabiliyorum. Bu buna benzer durumlarda mühim olan bir sürü göze batacak bir özellik sahibi olmamak. Arabalarımızı da nötr renklerde ve dikkat çekmeyen modellerden seçeriz.

Teknolojiden ne biçimde faydalanıyorsunuz?

Gizli kameralar bir sürü işimize yarıyor. Çoğalış minicik olanları ile hem ses hem hayalet alabiliyoruz.

Dedektifliğin eğitimi alınabiliyor mu?

Dedektiflik kursları var. Fakat dedektifliğin kuramsal değil kolay olarak öğrenilmesi gerek olan .Alan çalışması yapmadan polis hafiyesi olunmaz.

Bu mesleğe istek var mı?

Evet, benzer zamanda ne biçimde .İşsizlik zaten insanlan değişik sektörlere itiyor ama bizim işimiz mahsus gençlere farklı geliyor. Yakında verdiğim bir ilana 3.000?e yakın yanıt geldi. Çabucak çabucak hepsi üniversite mezunu olan gençler aralarında tercihim kendini kamufle edebilecek tiptekilerden yana oluyor. Bir Sürü güzel bir kız ya da erkeği işe alamam. Polis Hafiyesi olacak kişi fiziği ile öne çıkmayan, belki azıcık silik tipte olmalı. Ek Olarak çalıştığımız vatandaşların güvenlik ya da askeriye kökenli olmalarını yeğleme ediyoruz.

İnsanların spesiyal hayatlarıyla ilgileniyorsunuz, sizi tehdit edenler oldu mu?

Tanındıkça kendinizi ne kadar kamufle ederseniz edin; karısını, kocasını aldatanların sevmediği kişi konumuna geliyoruz. Bu zamana kadar arabamın lastikleri defaatle patlatıldı. Bir kez yakıt hortumu kesildi. Izleme sırasında üzerime araç direksiyonu kırarak büyük kaza yapmama ne sebeple olanlar da oldu.

Verdiğiniz hizmetin karşılığında insanların kazançları ne oluyor?
Çalıştığımız her vakada boşanma ve tazminat almak söz konusu olmuyor. Fakat olduğu zamanlarda bulduğumuz deliller sayesinde gebe tazminatlar, evler, arabalar alanlar oldu.

Bir özel dedektif olarak çapkınlara ne önerirsiniz?
Çapkınlardan evvel boşanma arifesinde olanlara bir sürü temkinli olmalarını öneririm. Her hareketleri izleme ediliyor olabilir ve bundan tahripkâr çıkabilirler. Örneğin kocasından ayrı hayatını sürdüren bir kadını sokakta tanımadığı biri gelip sarılıp, öpüyor. Hata denilen mevzu dava sırasında fotoğraflarla kadının karşısına çıkınca düzen olduğu anlaşılıyor. Başınıza şöyle şüpheli bir mevzu gelirse çabucak karakola başvurun.

Maliyeti nedir
Dedektif tutmanın maliyeti nedir?

Standart bir fiyatı yoktur. Her iş kendisinin içerisinde spesiyal ve değişik uğraşlar gerektiren türdedir. Delillere ulaşmak için seyahat uygulamak , değişik kaynaklara ulaşmak gerekebilir. Bu cins durumlarda gebe harcamalarımız olabiliyor.

Kadınlar hangi durumlarda ve ne sebeple aldatırlar?

Eşin ilgisinde tenakus olması, kadını değişik arayışlara iter. O sırada da karşılarına kesinlikle biri çıkar. Kadın aldatmaları genellikle bu biçimde olur. Bir de aldatılan eş öç almak için aldatır. Hasut erkekler de benzer biçimde kadını öbür erkeklere itebilir.

ALDATAN ADAM NE YAPAR?

 •  Gsm telefonunu bir bir sürü kez suskun modda ya da kapalı meblağ .
 • Geceleyin geç saatlerde telefonuna mesajlar gelir.
 • Tuvalete dahi gsm telefonuyla girer.
 • Bir Bir Sürü Kez tedirgindir.
 • İş yemekleri ve iş seyahatleri artar.
 • Eve gittikçe ek olarak geç saatlerde gelmeye başlar.
 •  Giyimine ekstra ihtimam gösterir.
 • Cinsel açıdan sevgilisi ya da eşinden uzaklaşır.
 • Nedeni olmadan sevgilisi ya da eşine pahalı hediyeler alır.
 • Evliyse alyans takmaz.
 • Bir başına gezi programları yapar.
 • İleriye dönük planlar yapmaktan kaçar.
 •  Bir Bir Sürü Kez internettedir, internette toplumsal bir çevresi vardır.

“Erkekler daima avantür peşindeler. Benzer zamanda doyumsuzlar ve çokeşliler; adeta fihrist uygulamak hevesindeler. Erkeklerle ilgilenen bir öbür aldatma saptaması ise yenisini bulmadan eskisini bırakmadıkları. “

Bir önceki yazımız olan Alman firmaları siber tehdit altında başlıklı makalemizde CSS3, HTML5 ve Illustrations hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş

Leave A Comment